e-Book TOP CVIKY (nejen) PRO SKOLIOTIKY

Na této stránce si můžete přečíst informace o e-Booku s tématem cvičení pro děti se skoliózou. Samozřejmě nejen pro ně - cviky využijete i pokud jste dospělí a trápí Vás záda. 

 • 1
  Začínáme v dětství a dospívání. Ano, zde se dějí velké věci a některé z nich se týkají právě zad. Přemíra sedu, nekompenzovaný asymetrický sport a nedostatek spontánního různorodého pohybu vedou k nesymetriím.
 • 2
  Děti tato nesymetrie nebolí, potíže mohou začít až v dospělosti. Chceme, aby začaly? Nebo pokud už dospělí jste, chcete začít něco konstruktivně dělat proto, aby nebyly?
 • 3
  Pojďme na to s prvním dílem eBooku zaměřeného na diagnostiku a terapii zaměřenou na ovlinění měkkých tkání.

Jmenuji se Kateřina Honová, jsem magistra fyzioterapie a v eBooku jsem se pokusila jednoduchou formou sdílet informace, které jsem za 15 let své praxe vyzkoušela a s úspěchem aplikovala. 

Původně jsem chtěla psát eBook s úplně jiným tématem, ale v poslední době jsem se setkala s větším počtem děti se skoliózou a některé jsem dokonce jako první diagnostikovala a proto si mě téma tak nějak vybralo samo.

Mimoto jsem cvičila i se svým synem Jakubem, který má lehkou skoliózu díky předčasnému porodu a neoptimálnímu hybnému vývoji. Tedy zkušenost mám nejen profesionální, ale také osobní. 

Co v eBooku naleznete? 

 • 1
  TESTOVÁNÍ ZKRÁCENÝCH SVALŮ
  Provedu Vás jednoduchým testováním, kdy v domácích podmínkách orientačně zjistíte, jak na tom Váš potomek (či Vy sami, Váš partner či kocour - ne, na kocoury to neplatí 🙂 ) vlastně je.
 • 2
  PROTAHOVÁNÍ
  Když už budeme vědět, co je zkrácené, bylo by vhodné také vědět, jak to opravit, že? No, tak se to v této části dozvíte.
 • 3
  FASCIÁLNÍ STREČINK
  Ještě lepší a vůbec nejlepší verze protahování.
 • 4
  TRAKCE PÁTEŘE
  Krásná kapitola o vytahování. Pojďme se vytahovat!
 • 5
  DECH
  Dýcháme všichni. Ne moc kvalitně, bohužel. Proč je nutné dýchat dobře, a jak se to naučit, tak o tom je tato kapitola.
 • 6
  RELAXACE
  Relaxace je podstatnou složkou kvalitního opečovávání se. Podstatnou a často zapomínanou. pojďme si společně vzpomenout!

Jak to vypadá v eBooku? Určitě Vás to zajímá, já také ráda knihu předtím, než ji koupím, prolistuji v knihkupectví. Tak aby to nebyl zajíc (eBook) v pytli, níže najdete několik ukázek. Celkem má eBook 50 stran. 

Cena eBooku je 500 Kč.

Ptáte se, jak jsem na tuto cenu přišla? Jednoduše - jedná se o ekvivalent hodinového ošetření dětského pacienta u mě v ordinaci. Na knihu se ta cena může jevit vysoká (což chápu, vcelku mám přehled, kolik knihy stojí), ale zkuste eBook vnímat ne jako knihu, ale jako manuál.

Manuál od profesionála z praxe. 

Po stisknutí tlačítka se dostanete na prodejní stránku, prodej se uskuteční až po vyplnění údajů a jejich odeslání. Vstupem na prodejní stránku zatím nic nekupujete. 

Zajímá Vás, co si o eBooku myslí čtenáři?

EBook jde přímo k věci, je přehledný, pěkně zpracovaný a snadno pochopitelný. Pomůže Vám i s diagnostikou samotnou. Čtěte a hlavně cvičte, protahujte.
Marie Gregořicová
Nečekala jsem co všechno se člověk může dozvědět během krátké chvíle. Praxe a cvičení jsou na delší dobu, osobně myslím na celý život pro všechny, kdo dbá o své zdraví. Krasně popsané seznámení s velkým množstvím fotografií, jak cvičit a jak ne. Vše s ohledem a upozorněním do jaké míry a kdy zajít k lékaři. Já sama zapojím některé cviky do pravidelného pohybu.
Jana Klaudingerovánumeroložka
Katko, Tvůj ebook je naprosto skvělý!!! Moc krásně se čte, úplně mne pohltil. Jsem původně zdravotní sestra, ale vlastně bych měla vrátit diplom 🙂 Spoustu věcí jsem vůbec netušila. Nyní jsem "kancelářská krysa", tedy 80% pracovního času trávím u počítače, tak bolavá záda jsou mým velkým trápením. Tvůj ebook mi přinesl mnoho. Moc krásně je napsaný úvod, který mě vtáhl do čtení. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí o našem těle, svalech, také jak si diagnostikovat zkrácené svaly, což je vlastně můj problém. V části praktické, tedy když nás provázíš, jak se správně protáhnout, jak správně dýchat, sedět... jsem na vlastním těle cítila okamžitý efekt, úlevu a příjemné protažení bez bolestí. Wau, bylo to moc fajn. A já už se nemohu dočkat pokračování. Moc děkuji za tvůj krásně připravený manuál, jak na bolavá záda 🙂 PS: u části o trakci jsem se zasnila, neboť i já nejednou visela u babičky na klepači 🙂 a bylo to nejlepší protažení, jaké jsme mohli mít. Děkuji a přeji mnoho úspěchů a mnoho spokojených a uzdravených zad 🙂
Petra Trnkovápodnikatelka
Katku osobně neznám, ale její jméno je v široké odborné veřejnosti známé. Její styl práce je mi blízký a je vidět, že má mnoho zkušeností, které opravdu umí předat. Ebook "TOP cviky pro skoliotiky" je velmi přehledně strukturovaný a zmiňuje všechny důležité aspekty, kterým je třeba se v rámci celostního přístupu ke skolioze věnovat. Upozorňuje na nutnost správné diagnostiky skoliotické křivky, kterou by měl mít v rukou odborník. Jednoduché vyšetření zkrácených svalů v jejím podání, ale zvládne i laik a je velmi důležité pro následné správné zacvičení. Oceňuji nejen výběr a detailní popis principu protahovacích cviků, ale také kapitolu věnující se dýchání a relaxaci, protože tyto funkce jsou v dnešním výkonově orientovaném světě často opomíjeny. (V praxi po mě často pacienti chtějí leták, kde by cviky, které ode mě znají měli zaznamenány.) Jsem ráda, že jsem našla perfektní materiál, který mohu doporučit svým nejen skoliotickým pacientům.
Lucie Gocalováfyzioterapeutka
Od dětství mám skoliózu, několik let jsem nosila i korzet na rovnání páteře, ale jako většina děti - nebyla jsem důsledná, cvičit jsem nechtěla, korzet jsem šidila, jak to šlo a měla jsem svou hlavu - "nic mě nebolí, tak co". Teď jsem dospělá a přestože je mi teprve 31 let, občas mě záda bolí hodně a dost často cítím, že je mám zatuhlá. Pomáhala jsem si jógou. Tento Ebook mi vysvětlil spoustu věcí v souvislostech - teorie je potřebná a jelikož je napsaná stručně a srozumitelně, je i zajímavá. V Ebooku jsou popsané cviky, které jsou doplněném mnoha názornými fotografiemi a je tedy snadné je provádět správně. Zajímavá je část o diagnostice - kdy si sami můžeme otestovat jak zásadní máme problém a co tedy máme protahovat. Téma je vzaté komplexně od teorie, přes diagnostiku, cviky až po relaxaci a velmi často opomíjený dech. Zmiňovaná dechová cvičení mě až překvapila, jak jsou příjemná. Určitě mohu doporučit všem, kteří pociťují bolest v zádech a nechtějí problém řešit přímo s lékaři, ale chtějí si pomoci sami. Velmi jsem zvědavá i na druhý díl, který se chystá. Ebook není o přečtení, ale o vracení se k němu a praktickém využívání ho.
Jana Kubátová

Potřebujete pomoci?

Napište mi na fyzioterapie.honova@gmail.com nebo zavolejte na 774 81 66 99. 

Velice ráda Vám pomohu. 

Obchodní podmínky naleznete ZDE

Souhlas se zpracováním a ochraně osobních údajů naleznete ZDE

Odstoupení od smlouvy naleznete ZDE

Mgr. Kateřina Honová

Teyschlova 1119/3, Brno 635 00

IČO 05263689