Kdo je Honová?

Jsem magistra fyzioterapie. 

Taky třetinová doktorka (no dobře, jen trošku, 2 roky jsem medicínu studovala), záchranářka, certifikovaná DNS terapeutka, fitness trenérka, instruktorka zdravotní tělesné výchovy s akreditací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, lektorka kurzů v systému AKRIS (Akreditované vzdělávací programy Ministerstva práce a sociálních věcí), členka 3 odborných lékařských společností a jedné fyzioterapeutické a také autorka jedné knihy a bezpočtu článků. 

Fyzioterapii jsem zažila poměrně intenzivně také jako pacientka, kdy mi v roce 1997 po těžkém úrazu hrozila podkolenní amputace. Nakonec mi zůstaly nohy obě, jednu mám dokonce vylepšenou o 5 jizev a cca 40 stehů (kdo se s tím má počítat). 

Velice dobře vím, že kde je vůle, je i cesta. A ráda tu cestu ukazuji ostatním. 

praxe
kurzy
web
články časopisy
přednášky

Medicína, záchranář, fyzioterapeut

Má cesta začala na medicíně. Po dvou letech studia přišlo prozření, že tudy ta cesta jaksi nevede. Odbočila jsem na studium zdravotnického záchranáře a úspěšně jsem jej dokončila. Stále to ale nebylo ono. Až napotřetí (do třetice všeho dobrého), jsem se trefila. Fyzioterapie byla ta cesta, po které jsem chtěla jít.

A i ty úvodní, k cíli (ne)směřující uličky, byly užitečné. Pomohly mi rozšířit vzdělání. Díky medicíně mám rozsáhlejší vědomosti na poli anatomie a fyziologie a díky záchranáři zase výbornou diferenciální diagnostiku akutních stavů.

Odlišit blokádu žebra od srdečního infarktu totiž může hrát hlavní roli v pojednání o životě. 

Cesta fyzioterapeutky

Do fyzioterapie mě uvedlo studium na 2. lékařské fakultě v Praze. Vliv profesora Koláře vnímám jako naprosto zásadní pro svůj profesní rozvoj a jsem vděčná, že jsem prostřednictvím své sestry, která na „dvojce“ studovala medicínu, byla nasměřována právě sem. A díky podporujícím rodičům, kteří nepřestali věřit, že ze mě něco bude, jsem studium mohla absolvovat.

Praktické dovednosti jsem se učila v zaměstnání, díky jehož různorodosti mě už máloco v praxi překvapí. Začínala jsem v nemocnici, poté jsem pracovala v ambulanci fyzioterapie a následně si na necelé čtyři roky vyzkoušela také práci v profesionálním realizačním týmu, starajícím se o padesátku sportovců.

Těsně před čtyřicítkou jsem otevřela vlastní ordinaci fyzioterapie a v ní spokojeně pracuji dodnes.

Pohled z druhé strany

V sedmnácti letech jsem měla těžký úraz, při kterém jsem málem přišla o pravou nohu. Přestože jsem se dostala do Úrazové nemocnice, kde mě okamžitě operovali, hrozila mi díky návazným komplikacím podkolenní amputace. Stav byl velmi vážný, ale díky šesti operacím a celkově výborné péči, zůstala končetina nakonec na svém místě.

O rehabilitaci tedy něco vím i ze strany pacienta a mohu vám říct, že v době, kdy jsem tato zařízení navštěvovala, by mě ani ve snu nenapadlo, že budu tuto profesi sama vykonávat. Ošetření jsem se totiž hrozně bála, dokonce jsem tam často bolestí brečela. (V dnešní době je již fyzioterapie jiná a nikdo slzy ronit nemusí, nebojte se.)

Díky mládí (v sedmnácti letech se člověk hojí opravdu skoro zázračně) a díky docvičení některých z deficitních funkcí, které jsem pochopila na studiu fyzioterapie, mohu zhodnotit, že chmurné prognózy se nenaplnily.

Jsem tak důkazem toho, že věnujete-li se kompenzaci a dostatečně cvičíte, můžete i po těžkém úrazu zvládnout skutečně mnohé!

Proč online? 

Covid byl jedna z motivací, proč vstoupit do on-line světa. Působím totiž více než 8 let také jako lektor odborných kurzů, což mě velice baví, ale díky opatřením to už není tak snadné jako dřív. 

Školím odborníky i laiky a troufám si tvrdit, že za tu dobu lektorování a práce v oboru vidím určité opakující se problémy, které jsou v možnostech běžné „sebe-opravy“, bohužel však často lidé netuší, jak tu opravu provést.

Informací je přemíra a zvolit v té obrovské kvantitě kvalitní zdroj je těžké. Covid spoustu lidí přesměroval právě na internet. Hledáme zde stále častěji rady, jak se pohybovat, jak nahradit cvičení, které dělali v době předcovidové. Ne vždy jsou tyto informace bezpečné a neškodící.

Na druhou stranu jsme zjistili, že spoustu dobrých a kvalitních věcí opravdu můžeme do virtuálního prostoru přenést a toto cestou naučit, což by nás v době nedávné vůbec nenapadlo. A tak jsem se rozhodla to zkusit také.

Co na mém webu najdete 

Informace můžete získat několika způsoby. Věřím, že nabídka se bude postupně rozšiřovat společně s tím, jak se budu učit ve virtuálním světě fungovat. Mým smělým plánem je pro vás napsat, natočit a celkově do detailů vyladit následující produkty:

  • eBooky zdarma, přednášky, dokumenty
  • eBooky placené
  • on-line kurzy

eBooky zdarma, přednášky, dokumenty

Tyto elektonické knihy (či další materiály) budou zaměřené na jednotlivá témata, která se týkají třeba právě toho, co vás trápí. Dozvíte se ucelené informace o diagnostice, metodách léčby a možnostech svépomoci, použitelné v domácím prostředí.


eBooky placené

Tyto eBooky rozšiřují základní problematiku o více informací. Jsou kombinovány s videozáznamem pro lepší pochopení. 

V těchto materiálech poskytuji veškeré informace, které se mi podařilo za léta působení v oboru sesbírat, ale hlavně informace, techniky a návody, které jsou praxí skutečně ověřeny.


on-line kurzy

Tak toto bude těžší písemka. 🙂 Ale i na tuto výzvu se velice těším. Pokud se vše bude dařit, jak má, můžete se těšit na: 

ONLINE KURZY PRO LAIKY

Kurzy, které při určitých potížích mohou skoro plnohodnotně nahradit léčbu v ordinaci a které budou provázet úskalími nejčastěji řešených problémů (bolesti zad, pooperační léčba, kompenzace sportujícího dítěte, cvičení při vadném držení těla u dětí nebo skolióze aj.). 

ONLINE KURZY PRO ODBORNÍKY

Tyto kurzy pomohou k rozšiřování odborného vzdělání k vypsanému tématu (funkční anatomie, diagnostika a terapie ramenního či kolenního kloubu, komplexní léčba vertebrogenního pacienta, komplexní péče o sportovce aj.)

záchranář

promoce

ambulance1

kompenzace

fyzioterapie

úraz

jizva2

kniha o fyzioterapii

vzdělávání - prezentace

kurz

kongres

eBook zdarma
manuál pro plotýnkáře
eBook 1. díl
eBook 2

Uvědomuji si, že v ordinaci zvládnu ošetřit pouze desítky lidí týdně a na odborném kurzu školením provést spíše jednotky lidí za den, protože kvalita práce je pro mě prioritní. Formou online to ale může být mnohem víc lidí. Lidí, kteří potřebují pomoci od svých trápení nebo se chtějí naučit něco nového, co jim pomůže ještě lépe a efektivněji pomáhat druhým.

Vítám vás na svém blogu. Bude to napínavá cesta. 🙂