Chytrá kompenzace - 2. díl

aneb jak se vyvarovat vzniku nekontaktních úrazů - cvičení

V prvním díle online kurzu věnovanému kompenzacím jsme společně prošli návodem, jak správě testovat 5 klíčových oblastí pohybového aparátu. Nyní už tedy víme, KDE je problém. V tomto kurzu se naučíme, JAK daný problém řešit. 

Nestačí kompenzace provádět obecně. Každý sportovec by měl v kompenzačním cvičením zaměřit pozornost na svůj individuální problém / dysfunkci.  

Protože díky testům už dané místo známe, podíváme se teď na portfolio cviků, které v praxi nejčastěji používám. Namažte si pod koleny, jdeme na to! 

Kliknutím na tlačítko ještě nic nekupujete, pouze se dostáváte na prodejní stránku, kde jsou uvedeny všechny informace. 

Pro koho je kurz vhodný?

Cílová skupina kurzu je stejná jako v první části (to dá rozum, že ano), jedná se o trenéry, fyzioterapeuty a samozřejmě také pro rodiče sportujících dětí nebo přímo samotné sportovce. 

Co je obsahem kurzu?

  • 89 powerpointových slide
  • 64 videí

Jaké jsou technické parametry?

Kurz je ve formátu PowerPoint. Proto je třeba mít v počítači program, který ho umí přečíst a ideálně novější verze přehrávače. Pokud by vás pozlobila videa, napište mi, zkusíme to vyřešit.

Už víme, že trochu problém dělá software jiný, než Microsoft Office 365, ale protože většina videí je uložena na youtube, umíme se k nim dostat také jinak. 

V prezentaci je podobrobný návod, jak postupovat. Videa, která jsou online (youtube), mají také uveden externí odkaz. Videa, která je nemají, jsou nahraná přímo v prezentaci. 

Takto to v kurzu vypadá...

Podrobný obsah prezentace

Úvod do tématu

Obecná část

V obecné části si vysvětlíme, jak správně vybrat kompenzační cvik, na co si dát pozor při protahování nebo posilování a kdy (ne)dělat cvičení koordinace nebo propriocepce. Prostě poznatky přímo z praxe rovnou k vám. 

Praktická část

Na začátku praktické části si v přehledu připomeneme testy z prvního dílu. Každá kompenzovaná oblast má svůj přehled cviků, aby bylo vše jasné a pohromadě. Stejně jako v první části se jedná o tyto oblasti: 

  • kotník a chodidlo
  • koleno a kyčel
  • core
  • hrudní páteř
  • ramenní kloub

Přehledový snímek pro první oblast (kotník a koleno), kde si připomeneme testy a zároveň ukážeme přehled cviků, vypadá takto: 

Cílem online kurzu je naučit se přiřazovat vhodné cviky ke zjištěným deficitům ve funkci (tím vás provedl první díl kurzu zaměřený na testování). A díky přehledům se prostě nemůžete splést. 🙂 Každá oblast má takový přehled samozřejmě uveden. 

Kolik to stojí?

Cena je stále stejná, já jsem takový konzervativec. I když je druhý díl obsáhlejší než první část, cena je stejná. Kurz si stáhnete do svého počítače a máte ho už napořád. Žádné podmínky, žádné další platby. 

Cena prezentace je 690 Kč.

Tak co, půjdete do toho se mnou? 

Kliknutím na tlačítko ještě nic nekupujete, pouze se dostáváte na prodejní stránku, kde jsou uvedeny všechny informace. 


Snažím se o to, aby informace o fyzioterapii byly dostupné nejen odborníkům, ale také pochopitelné pro laiky. Protože pochopit, jak tělo funguje, je základním předpokladem k tomu, najít způsob, který bude v léčbě bolesti účinný.

 

A to je cílem mého vzdělávacího webu

 

fyzioterapie online