Mistrem své flexibility

Jak na dokonalé protažení

Moderní člověk má sklon ke spoustě potíží s pohybovým aparátem, přestože některé z nich jsou elegantně řešitelné. Většina z nás až příliš často sedí, znáte to. Nebo to třeba s tím sedem zas tak strašné není, ale strašné je to s (ne)kompenzací sportování. 

Existuje spousta terapeutických konceptů, které se ne vždy shodují na tom, co je nejdůležitější a čím by se mělo v terapii / při cvičení začít. V čem se ale většinou opravdu shodují? Že váš pohybový aparát v pořádku funguje pouze tehdy, má-li dostatečný rozsah pohybu v kloubech. A co brzdí rozsah pobybu v kloubech? Zkrácení měkkých tkání. A to nejen svalů, ale také vazů, kloubních pouzder, fascií a nervů. 

Protahování se volí dle "požadavků", což je logické. Jiné požadavky má senior věnující se turistice a jiné vrcholový desetibojař. Vždy je třeba uvažovat tak, aby flexibilita byla taková, že vám umožní bez potíží dělat to, co máte rádi. 

Pozn. Věděli jste, že u většiny lidí, kteří mají bolesti v oblasti bederní páteře, necházíme výrazně zkrácené svaly na zadní straně stehen? Ano, je to tak a je třeba s tím pracovat nejen v rámci prevence a kompenzace, ale také v léčbě. 

Optimální flexibilita se prostě nikdy neztratí. 

Je však třeba zdůraznit to slovo "optimální". Ano, jsou lidé, kteří flexibilitou hýří a pokud jsou to zároveň velice štíhlí jedinci se sklonem k hypermobilitě, měli by raději zaměřit pozornost na svalovou stabilizaci, nežli protahování.

To jen pro úplnost. 

VÝHODA FYZIOTERAPIE ONLINE

Jsem fyzioterapeut a (nejen) o protahování leccos vím. Vysvětlím vám, co a jak dělat a co naopak nedělat. Ne všechny cviky jsou vhodné pro každého a ne každá intenzita je ta dobrá. Až příliš mnoho lidí v dobré víře cvičí něco, co konkrétně právě jim příliš nesvědčí. 

A jako vždy největším benefitem kurzu je skutečnost, že nejprve projdeme fází testování a poté si vyberete cviky přímo na váš problém. 

Když vám cvičení nastavuje fyzioterapeut, může to být výhoda. 

Kliknutím na tlačítko ještě nic nekupujete, pouze se dostáváte na prodejní stránku, kde jsou uvedeny všechny informace. 

Co je obsahem kurzu?

  • 80 powerpointových slide
  • 26 videí

Kurz je ve formátu PowerPoint. Proto je třeba mít v počítači program, který ho umí přečíst a ideálně novější verze přehrávače. Pokud by vás pozlobila videa, napište mi, zkusíme to vyřešit. Už víme, že trochu problém dělá software jiný, než Microsoft Office 365, ale protože většina videí je uložena na youtube, umíme se k nim dostat také jinak. 

V prezentaci je podobrobný návod, jak postupovat. Videa, která jsou online (youtube), mají také uveden externí odkaz. Videa, která je nemají, jsou nahraná přímo v prezentaci. 

Takto to v kurzu vypadá...

kurz flexibilita

Podrobný obsah prezentace

Úvod do tématu

Úvodní část obsahuje jako vždy takové to úvodní pozdravení, alias zdravici a vysvětlení, co v kurzu najdete. 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Obecná část

Tato část obsahuje nutné teoretické minimum, protože aby člověk mohl něco efektivně řešit, je vhodné, pokud ví, proč to dělá a co od toho může čekat. Vždyť to znáte: "Kdo je připraven, není překvapen". 

Diagnostická část

Provedu vás testováním celkem 11 okruhů, které jsou v testování flexibility podstatné.

Budou to: 

  • pohyb palce na noze
  • svaly ovlivňující kotník
  • svaly ovlivňující koleno a kyčel (testovány jsou dohromady)
  • svaly ovlivňující bederní páteř
  • svaly ovlivňující hrudní páteř
  • svaly ovlivňující krční páteř
  • svaly ovlivňující čelistní kloub
  • svaly ovlivňující rameno
  • svaly ovlivňující loket
  • svaly ovlivňující zápěstí

Praktická část

V praktické části už začneme opravovat. Díky diagnostické části již víte, jakou změnu a kde potřebujete a tak se na to společně vrheme. Výhodou je, že některé cviky jsou stejné jako testy, tedy to máte z jedné vody

Bonus

V této části si představíme techniku rolování a ukážeme si, jak lze s válcem pěkně pracovat na flexibilitě. 

Závěr

A pak už vás čeká jen závěr. A kontakt na mě, kdyby něco nefungovalo tak, jak má. S technikou je to holt někdy těžký, co si budeme povídat. 

Kolik to stojí?

Všechny online kurzy pro laiky mají stejnou cenu bez ohledu na velikost. Pokud vezmu v potaz, že hodinová konzultace u mě v ordinaci stojí 1 200 Kč, není to špatný, co říkáte. Kurz si stáhnete do svého počítače a máte ho už napořád. 

Cena prezentace je 690 Kč.

Ne, není to "baťovská" cena. Těch deset korun jsem nechala jako rezervu pro případné poplatky vaší bance. 

Kliknutím na tlačítko ještě nic nekupujete, pouze se dostáváte na prodejní stránku, kde jsou uvedeny všechny informace. 


Snažím se o to, aby informace o fyzioterapii byly dostupné nejen odborníkům, ale také pochopitelné pro laiky. Protože pochopit, jak tělo funguje, je základním předpokladem k tomu, najít způsob, který bude v léčbě bolesti účinný.

 

A to je cílem mého vzdělávacího webu

 

fyzioterapie online