Bolesti zad, skolióza, vadné držení těla. Kdo by to neznal... 

S lidmi, které trápí bolesti zad, se my fyzioterapeuti setkáváme dnes a denně. Příčina potíží může být už v dětském věku - jedním z důvodu je právě skolióza. Ebook, který vám chci představit, je primárně zaměřen na skoliózu, ale užitečné informace v něm naleznete také v případě, že vás "prostě bolí záda". 

Co v knize najdete?

Ebook je první díl k tomuto tématu. Druhý díl bude zaměřen na posilování, koordinační a ideomotorické cvičení. Ebook Top cviky (nejen) pro skoliotiky plynule navazuje na eBook zdarma s názvem Má mé dítě skoliózu?, ve kterém jsou uvedeny základní vyšetřovací testy vhodné pro domácí prostředí a který je zdarma ke stažení zde na webu.

Ebook TOP cviky (nejen) pro skoliotiky je zaměřený na protažení, práci s dechem a relaxaci - což jsou základní kameny pro to, aby se vaše tělo mohlo připravit a následně dobře reagovat na posilování a koordinační cvičení, což bude náplní dílu druhého. 

Text eBooku je rozdělen na několik kapitol. Pro větší názornost je doplněn o 7 videí a proti první verzi také o 4 nové cviky. Protože jsem známá tím, že materiály neustále upravuji, zaručuji vám, že pokud si eBook koupíte, dostanete vždy i jeho případnou další aktualizaci. Pokud jste si tedy tento eBook v minulosti již koupili a nedorazil vám mail s novou verzí, prosím, kontaktujte mě a vyřešíme to. 

CO TEDY EBOOK OBSAHUJE?

  • 51 stran textu
  • 5 kapitol, které srozumitelně vysvětlují daná cvičení
  • 7 videí s instruktáží správného provedení

NAPADÁ VÁS, ZDA TOMU BUDETE ROZUMĚT?

Věřím, že ano. Nakoukněte na obrázky - snažila jsem se popsat testy a cviky tak, aby byly dobře pochopitelné. Doufám, že se mi to podařilo... 

PLUS BONUS NAVÍC

Jako bonus navíc dostanete PDF, na kterém jsou uvedeny odkazy (prokliky) na všechna videa. Je to proto, abyste nemuseli v eBooku vždy zpětně hledat, kde jste přestali číst, než jste si otevřeli video. 

Jistě se nyní ptáte, kolik to stojí. EBook vám nabízím za 490 Kč. 

Chápu, že se vám to může jevit jako cena vysoká. V průběhu roku občasně vypisuji slevu (dny, jako Světový den páteře to jistí), tak zkuste občas nakoukout. 

Jen pro představu - hodinová terapie dětského pacienta v mé ordinaci stojí 700 Kč, dospělého 1 000 Kč. A v eBooku se se snažím své vědomosti předat. 

Cena eBooku je 490 Kč. 

Kliknutím ještě nic nekupujete. Tlačítkem se dostatnete na stránku s objednávkovým formulářem. Pečlivě jej vyplňte a po obdržení platby vám bude eBook zaslán na e-mail ve formátu PDF.

A teď to nejdůležitější. Co si o eBooku myslí čtenáři? 

Kto Katku pozná vie, že jej práca má vždy hlavu aj pätu a presne rovnaký štandard si zachováva aj ebook. Čitateľ sa nemusí báť balastu a dlhých omáčok. Publikácia je prehľadná, jednotlivé časti do seba logicky zapadajú a skvelo nadväzujú na teoretické informácie z ebooku " Má mé dítě skoliózu?" Pre laického čitateľa veľmi pochopitelná vďaka bohatej fotodokumentácii a názorným video ukážkam. Z pohľadu fyzioterapeuta je nielen príjemným zopakovaním, ale aj doplnením chýbajúcich alebo zabudnutých vedomostí.

Alexandra Kňazská

Poznámka: Protože jsem dosud aktivně nesbírala recenze na druhou - přepracovanou - verzi eBooku, můžete si níže přečíst hodnocení první verze, která byla ještě bez videí. A já pevně doufám, že druhá verze je ještě lepší. 🙂 

Nečekala jsem co všechno se člověk může dozvědět během krátké chvíle. Praxe a cvičení jsou na delší dobu, osobně myslím na celý život pro všechny, kdo dbá o své zdraví. Krasně popsané seznámení s velkým množstvím fotografií, jak cvičit a jak ne. Vše s ohledem a upozorněním do jaké míry a kdy zajít k lékaři. Já sama zapojím některé cviky do pravidelného pohybu.

Jana Klaudingerová

Katko, Tvůj ebook je naprosto skvělý!!! Moc krásně se čte, úplně mne pohltil. Jsem původně zdravotní sestra, ale vlastně bych měla vrátit diplom 🙂 Spoustu věcí jsem vůbec netušila. Nyní jsem "kancelářská krysa", tedy 80% pracovního času trávím u počítače, tak bolavá záda jsou mým velkým trápením. Tvůj ebook mi přinesl mnoho. Moc krásně je napsaný úvod, který mě vtáhl do čtení. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí o našem těle, svalech, také jak si diagnostikovat zkrácené svaly, což je vlastně můj problém. V části praktické, tedy když nás provázíš, jak se správně protáhnout, jak správně dýchat, sedět... jsem na vlastním těle cítila okamžitý efekt, úlevu a příjemné protažení bez bolestí. Wau, bylo to moc fajn. A já už se nemohu dočkat pokračování. Moc děkuji za tvůj krásně připravený manuál, jak na bolavá záda 🙂 PS: u části o trakci jsem se zasnila, neboť i já nejednou visela u babičky na klepači 🙂 a bylo to nejlepší protažení, jaké jsme mohli mít. Děkuji a přeji mnoho úspěchů a mnoho spokojených a uzdravených zad 🙂

Petra Trnková

Katku osobně neznám, ale její jméno je v široké odborné veřejnosti známé. Její styl práce je mi blízký a je vidět, že má mnoho zkušeností, které opravdu umí předat. Ebook "TOP cviky pro skoliotiky" je velmi přehledně strukturovaný a zmiňuje všechny důležité aspekty, kterým je třeba se v rámci celostního přístupu ke skolioze věnovat. Upozorňuje na nutnost správné diagnostiky skoliotické křivky, kterou by měl mít v rukou odborník. Jednoduché vyšetření zkrácených svalů v jejím podání, ale zvládne i laik a je velmi důležité pro následné správné zacvičení. Oceňuji nejen výběr a detailní popis principu protahovacích cviků, ale také kapitolu věnující se dýchání a relaxaci, protože tyto funkce jsou v dnešním výkonově orientovaném světě často opomíjeny. (V praxi po mě často pacienti chtějí leták, kde by cviky, které ode mě znají měli zaznamenány.) Jsem ráda, že jsem našla perfektní materiál, který mohu doporučit svým nejen skoliotickým pacientům.

Lucie Gocalová

Od dětství mám skoliózu, několik let jsem nosila i korzet na rovnání páteře, ale jako většina děti - nebyla jsem důsledná, cvičit jsem nechtěla, korzet jsem šidila, jak to šlo a měla jsem svou hlavu - "nic mě nebolí, tak co". Teď jsem dospělá a přestože je mi teprve 31 let, občas mě záda bolí hodně a dost často cítím, že je mám zatuhlá. Pomáhala jsem si jógou. Tento Ebook mi vysvětlil spoustu věcí v souvislostech - teorie je potřebná a jelikož je napsaná stručně a srozumitelně, je i zajímavá. V Ebooku jsou popsané cviky, které jsou doplněném mnoha názornými fotografiemi a je tedy snadné je provádět správně. Zajímavá je část o diagnostice - kdy si sami můžeme otestovat jak zásadní máme problém a co tedy máme protahovat. Téma je vzaté komplexně od teorie, přes diagnostiku, cviky až po relaxaci a velmi často opomíjený dech. Zmiňovaná dechová cvičení mě až překvapila, jak jsou příjemná. Určitě mohu doporučit všem, kteří pociťují bolest v zádech a nechtějí problém řešit přímo s lékaři, ale chtějí si pomoci sami. Velmi jsem zvědavá i na druhý díl, který se chystá. Ebook není o přečtení, ale o vracení se k němu a praktickém využívání ho.

Jana Kubátová

Vau! Rozsiahla odborná príručka pre riešenie chrbtice pre deti i dospelých. Vrátane testovania do akej miery je zdravá cez cviky až po dýchanie a strečing. Doporučujem a som za tento e-book veľmi vďačná! Dcéra má 12 a skoliózu a obe potrebujeme natiahnuť svaly celého tela a zdravo dýchať. Podľa týchto odborných rád a fotonávodov rozdelených do.prehľadných kapitol sa určite posunieme vpred!

Daniela Vladimirova

E-book "TOP cviky nejen pro skoliotiky" mě potěšil nejen svým obsahem, ale také fotografiemi správného i špatného cvičení. E-book se dobře čte, odborné výrazy/názvy jsou hezky vysvětleny, aby je pochopil i laik. Hned jsem cviky zkoušela a zjistila, co mám uvolněně a co naopak musím protáhnout a jak správně cvičit.. Líbí se mi přehled cvičení a roztomilý Matouš 🙂 Paní Kateřina Honová je odborník, který chce pomoci i lidem na dálku, protože do její ordinace se všichni nevejdeme. Pokud se zajímáte o Vaše tělo, chcete zjistit, jak se protáhnout, zjistit flexibilitu a ztuhlost, jak správně dýchat i relaxovat, doporučuji Vám tento e-book také přečíst a cvičit podle něj.

Petra Pari Vernerová

Děkuji Katko za ucelené informace a pochopení souvislostí jak je vše v těle propojené a vše souvisí se vším. Nejvíce mě zaujaly kapitoly: fasciální strečink, trakce páteře, dechová cvičení a vědomá relaxace svalů, některé poznatky již mám zařazeny v mém denním režimu. Velmi oceňuji spoluúčast dětí  na tvorbě ebooku, jelikož jsou krásnou motivací i pro jiné děti a tínedžeri, kterým se mnohokrát cvičit nechce.

Zuzana Vodičková

eBook je velice dobře a srozumitelně zpracovaný. Osobně si neumím moc představit, jak lépe a profesionálněji by se to dalo ještě uchopit. Mám dceru se skoliózou a v počátcích jsem se potýkal s nedostatkem informací, jak správně cvičit a především jaké cviky jsou pro dceru vhodné. I kvalita fyzioterapeutů je různá a ne každý je schopný a ochotný toto srozumitelně vysvětlit. Myslím, že eBook je naprosto vynikající materiál a určitě spoustě z vás hodně pomůže. Já měl to štěstí, že jsem začal chodit s dcerou ke Katce v době, kdy eBook ještě nebyl a věřte, že žena která ho píše, je ve svém oboru opravdová špička. Alespoň co mohu já posoudit.

Jiří Skládal

Tak co, zkusíme společně s bolestmi zad či skoliózou zamést? 

("Ale náčelníku, koště nebylo v seznamu..." Kdo zná Cimrmany, jistě chápe 🙂

Po kliknutí na tlačítko zatím nic nekupujete. Dostanete se na stránku s objednávkovým formulářem. Pečlivě jej vyplňte a po obdržení platby vám bude eBook zaslán na e-mail ve formátu PDF.