V minulém článku jsme si sdělili něco k tomu, co pro naše tělo znamená sed a jak se bránit tomu, aby to bylo ještě horší, než je. Pokud jste nečetli, najdete je ZDE. Dozvíte se tam o dynamizaci a optimalizaci sedu. A o kompenzaci je text dnešní.
Nyní si povíme o možnostech kompenzačního cvičení. Rozhodla jsem se to udělat jinak, a místo sáhodlouhých traktátů s popisy obrázků jsem natočila dvě videa. Měla jsem na to jen hodinu čas (samozřejmě v práci). Tedy to není nijak skvělá kvalita, ale věřím, že i tento můj značně neumětelský pokus vás potěší. A když ne, aspoň jsem konečně pochopila, jak funguje stativ na foťák.
Náplní cvičební jednotky jsem neobsáhla vše. Ono aby to bylo skutečně komplexní, je třeba se věnovat nejen svalům a úponům, trakci páteře, protažení hrudníku, záklonu atd., ale je třeba zahrnout také:
A teď ta videa. Video první je cvičení vsedě. Některé cviky jsou dostatečně pokoutné na to, aby se daly provádět i v kanceláři, kterou sdílíte s dalšími pracovníky. Video druhé je ve stoje, tam už to tak úplně zamaskovat nejde. Ale co, když to půjde, zkusíte to, když ne, můžete to zkusit doma, no ne?
Tak máme za sebou premiéru v natáčení. Popravdě řečeno musím přiznat, že mě trochu překvapila vlastní objemnost a vzpomněla jsem si, jak se říká, že televize přidává kila. Asi nejen ta televize, no. A taky by se mohla mimo objemově neutralizační aplikace vyvinout také aplikace korigující divné výrazivo v obličeji, i když si myslím, že by se mnou měla tolik práce, že by zřejmě explodovala.
Také máte někdy pocit, že na záznamu vypadáte, jako by vás bolely zuby? Já tak vypadám skoro na všech fotografiích, což době ví ti, kteří mě sledují na facebooku. No, každý máme nějaký ten kříž, že ano. Většinou v dolní části zad mezi bederní páteří a kostrčí.